Filiz Gökler

33. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması

“Bitirdim, evet bitirdim” duygusunu iliklerime kadar hissetmek. Çanakkale Boğazı yüzme yarışı… 6.480 metre dediler brifingde.

Girelim girmeyelim derken 30 Ağustos Zafer Bayramı günü kendimizi bulduk 05.30 da Çimenlik Kalesi’nde. Biz ne kadar mahmur, şaşkın karşısı o kadar ışıltılı, aydınlık Kilitbahir Kalesi. İki kale de bitiş için çok önemli. Akın’dan dinlemişiz onbeş kere ama sanki nafile. Şükür ki ekip muhteşem👌 “Onlar geri dönmemek üzere gittiler” diyerek girdik denize.

Biz heyecanlı, deniz de bayram sarhoşu, coşkulu. 860 kişi yerli yabancı 🙄 Hep birlikte kutladık bayramı 🍀 Bora oldu kılavuz bana. Onun sayesinde bitti bu rota, 01:27:04 ile 🙏 Pek çok kişi gibi geçtim finiş çizgisini. Ama gördüm ki akıntıya karşı da güçlenip ayakta kalmayı öğrenmişim. ☺️ Aldık anı madalyamızı, yalnızca benim değil o madalya, bana emeği geçenlerin de aynı zamanda. Başarılar dileyen canım oğlumun, her zaman yanımda olan biricik kardeşimin, ailemin, yüzme hocalarımın, destek veren arkadaşlarımın ve tabi ki organizasyonu büyük bir başarı ile yürüten Çanakkale Rotary Kulübü’nün. İyi ki varsınız.

🧡 Çifte bayram kutladık. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.