preloader
Filiz Gökler

Ben Kimim ?

 

Birey olarak ben;

Ben kimim ? İlk akla gelen hali ile Filiz’im, anneyim ve mühendisim.

Sevdiklerimle arı duru bir yaşam ve bu yaşamın doyasıya hakkını vermek isteyen bir bireyim.

Sevdiklerim, sevenlerim, iş, sağlık, müzik, dans, spor, kitap ve çikolata ile sarıp sarmalanmış dolu dolu bir yaşam çabası içinde olan bir kadınım. Titiz, doğrucu, analitik ve anaç bir başak burcuyum.

Çalışmayı seven, girişimcilik ve öğrenme dürtüsü ile motive olan, özgürlüğüne düşkün, 7’den 70’e farketmeksizin dost canlısı, seven ve sevilen, yerinde duramayan, enerji dolu biriyim.

Denize aşık, iki yıldız dalgıç, iyi bir dansçıyım.

Ne yaparsa tutku ile yapmaya çalışan, risk alan, ilklerde gönüllü, kolay kolay pes etmeyen, yaşam boyu öğrenci modunda evrimleşen bir sosyal varlığım. İkinci iyiyi kabul etmeyen, hafif defolu mükemmeliyetçi yapıda, başkaları ile değil kendi ile yarışan ve değişime meydan okuyan deli dolu biriyim.

İş hayatımda ilk kadın rollerin sahibi, firma yüzü, dijital çözümlerin hevesli öğrencisi, yenilikçi ve yaşam boyu gelişim koçu adayıyım.

İşte bu, bildiğiniz ve keşfedeceğiniz hali ile ben benim, Filiz’im.

 

 

 


 
 

Kurumsal olarak ben;

 

Yıldız Teknik Üniversitesi 1992 yılı Elektrik Mühendisliği mezunuyum.  “Dünya Menkul Kıymetler Borsaları” konulu tez savunmam ile aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansımı tamamladım.

İşletme Yüksek Lisansı tez dönemim ve mezuniyet sonrasında Hunter Douglas, Can Tekstil ve ABB gibi uluslararası firmalarda yaklaşık 5 sene farklı görevlerde bulundum.

Ve 1998 yılında, 23 yıllık uzun soluklu kariyer yolculuğumu gerçekleştireceğim Schneider Electric İstanbul yönetim merkezinde işe başladım.

1998 yılından beri Schneider Electric dünyasında pek çok farklı görevlerde bulundum.  Pazarlama ve iş geliştirme ile başlayan yolculuğum, satış ve danışmanlık, servisler, proje yönetimi, bilişim teknolojileri ve enerji iş birimleri yönetimi olarak devam etti.

Görevlerimin çeşitliliği ve gönüllü olduğum pilot projeler sayesinde endüstri, bina, bilişim, enerji ve altyapı segmentlerinde farklı disiplinleri hayata geçirme imkanım oldu. Hem lokal hem global coğrafyada kimi zaman ekip çalışanı, kimi zaman ilham veren lider yönetici olarak yoluma devam ettim.

 

  

2012 yılında çok keyif aldığım Bilişim Teknolojileri İş Birimine Genel Müdür Yardımcısı olarak atandım ve yeni bir dünya keşfederek Türkiye’den Orta Doğu ülkelerine uzanan yaklaşık 5 senelik bir serüvenim oldu. 2017 – 2021 Yılları arasında Türkiye, Merkez Asya ve Pakistan bölgesinde Enerji (Güç Sistemleri) İş birimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldım.

Schneider yolculuğum sırasında ilkleri yaşamanın gururunu taşıyorum. Bölgede “İlk Kadın Servis Müdürü” ve “İlk Kadın İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı” olma ünvanlarını aldım.

Firma yüzü olarak bölgenin tamamında üniversitelerde, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinde, sektörün önde gelen fuar ve organizasyonlarında şirket sözcülüğü görevini üstlendim. Bilişim Teknolojileri ve Enerji Çözümleri, Yeşil ve Akıllı Veri Merkezleri, Enerji Verimliliği, Teknolojide Kadın konularında yazdığım makaleler ve röportajlarım sektörün önde gelen online platformlarında ve dergilerinde yayınlandı.

1971 İstanbul doğumlu ben, Enerjide Kadın Organizasyonu ve Elektrik Mühendisleri Odası üyesi, CMAS sertifikalı dalgıç ve lisanslı master yüzücüyüm.